Medianet: internetové stránky, webové prezentace : Aleksandrini

Medianet : internet & multimediaMedianet: internetové stránky, weby, webdesign, programování

Masarykova 316/146, 41 501 Teplice
telefon: +420 478 048 320; +420 776 580 385
www.medianet.cz, e-mail: info@medianet.cz


Aleksandrini

20. 9. 2006
Tvorbou webových stránek se zabýváme již sedmý rok, za tu dobu jsme potkali řadu zajímavých i obyčejných lidí, ale zkušenost, kterou jsme učinili s paní L. Tkačenko alias Aleksandrini je vskutku unikátní a myslím, že stojí za zveřejnění.

Pozor na lidi typu paní Aleksandrini!

Paní Ludmila Tkačenko (používá umělecké jméno Aleksandrini) je Ruska žijící v Čechách přes 20 let, je módní návrhářka. Dostala na nás kontakt od našeho společného známého. První setkání s ní vedla naše obchodnice. Paní Aleksandrini chtěla předělat své internetové stránky, nedohodly se však ani na zadání, ani na ceně. Zhruba po měsíci 4.7.2006 mě paní Aleksandrini telefonicky kontaktovala a velmi naléhavě líčila potřebu rozšířit své současné stránky, odvolávala se při tom na "Španělky", kvůli kterým chtěla mít úpravy co nejdříve. I když pro mne není obvyklé pracovat ve státní svátek, daly jsme si schůzku na druhý den u nás v kanceláři. Paní Aleksandrini byla drobná asi 50tiletá žena a působila velmi nešťastně. Snažila se nám popsat svůj problém. Potřebovala na své současné stránky, které obsahovaly galerii večerních šatů, přidat galerii materiálů (krajek a látek, které chtěla nakupovat od Španělek a prodávat v Čechách). Měla už od syna na internetu vytipovaný program pro galerii v ceně zrhuba 8 USD, ale neuměla tento produkt zaplatit, stáhnout a nainstalovat. Během jejího vyprávění můj manžel našel freedown galerii, kterou jsme stáhli, abychom zjistili, zda bude vyhovovat. Paní Aleksandrini se zdála s galerií spokojená a žádala nás o instalaci a zprovoznění na jejich stránkách. Zeptala se, kolik to bude stát. Až do tohoto okamžiku měla v podstatě vše zdarma, za instalaci této galerie jsme řekli cenu 500,- Kč, což odpovídá naší nejnižší hodinové sazbě za 2 hod. práce (1 hodinu už u nás v té době strávila). Paní Aleksandrini cenu akceptovala a zcela chaoticky dál pokračovala ve svém vyprávění na téma webová galerie, propagační CD s galerií (které chtěla zhotovit), problémy se Španělskami (potencionálními dodavatelkami) a tragédiemi, co jí potkaly v soukromém i profesním životě.

Následně mi večer (po 21 hod.) volala, aby mi oznámila, že její syn není schopen galerii naplnit fotografiemi a že by tuto službu potřebovala od nás (pokud možno hned). Další večer u ní vyzvedával můj manžel CD s podklady (cca 2300 položek v 7 skupinách), oznámil jí cenu 2.000,- Kč za vyhledání, naplnění a zprovoznění galerie na jejich stránkách a 2.000,- Kč za rychlovýrobu propagačního CD. Podotýkám, že v částce 2.000,- Kč za zprovoznění galerie byla zahrnuta expresní práce do druhého dne. Kompletní galerie materiálů byla dne 7.7. plně funkční na stránkách paní Aleksandrini. Paní Aleksandrini však do naší kanceláře docházela dál a své požadavky stupňovala. Španělky údajně nejsou spokojeny se vzhledem galerie a je potřeba to udělat jinak. Domluvily jsme se na úpravě písma, velikostech náhledů, umístění popisků atd. Když i po těchto úpravách bylo bezpatkové písmo málo bezpatkové a pozice obrázků špatně pozicovaná plus další várka nových úprav, oznámila jsem paní Aleksandrini, že se jedná o "instantní produkt" kde nejsou možné zázraky, ale jen ruční úprava samotných souborů a že další úpravy jsou již "vícepráce", opět se paní Aleksandrini s tragickým výrazem v obličeji ptala, kolik další úpravy budou stát. Řekla jsem částku 500,- Kč. Odsouhlasila s ujištěním, že nám vše zaplatí, ale potřebuje aby Španělky byly spokojené... Mimochodem, během naší práce se synovi podařilo "znovuvyexportovat" galerii a přepsat tak upravené soubory se styly :-)

Další týden docházení paní Aleksandrini jsme začaly jednat na téma předělání jejich současných stránek se stále přítomnou navigací v levé části a snazší orientací a přidáváním produktů do stránek. Naštěstí jsem 15.7. odjížděla na 14 dní pryč, galerie byla plně funkční, takže jsem před svým odjezdem vystavila paní Aleksandrini fakturu na celkovou částku 2.500,- Kč za zprovoznění a úpravy galerie (paní Aleksandrini žádala o prodloužení splatnosti faktury na konec měsíce - samozřejmě s ujištěním o zaplacení!, proto vystavení až 14.7., splatnost 30.7). Propagační CD se naštěstí už neřešilo, poslala jsem jí však návrhy nových internetových stránek, aby to urychlilo její rozhodování a náš čas s ní trávený.

Po mém návratu se paní Aleksandrini neozývala (což pro nás bylo zaslouženým odpočinkem). Fakturu však nezaplatila a tak jsem paní Aleksandrini 9.8. poslala první přátelskou e-mailovou upomínku (medianet1.png).

Šok, který jsem zažila druhý den byl opravdu velmi nečekaný: Paní Aleksandrini přišla v doprovodu svého syna do mé kanceláře (mimochodem o tom mladíkovi jsme do té doby pouze slyšeli od paní Aleksandrini a to informace, že nemá na její stránky čas a že není tak dobrý programátor, aby jí byl schopen požadované úpravy udělat). Zeptali se, kde je můj manžel s politováním, že nebude rozhovoru přítomen a zda se mohou posadit. Pak mi mladík oznámil, že výše fakturované částky neodpovídá odvedené práci a že pokud jsem do této částky započítala i nové grafické návrhy, tak ty že si neobjednali. Nezapočítala. Slovo si vzala paní Aleksandrini a začala naříkat, že částka je příliš vysoká, že jí byla oznámena mým manželem ve chvíli, kdy neměla na vybranou a byla tak zatlačena do kouta... Před očima se mi zatmělo. Vjel do mne vztek a zvýšeným hlasem jsem paní Aleksandrini oznámila, že ona osobně u nás strávila minimálně 10 hodin řešením co a jak chce (což normálnímu člověku zabere maximálně hodinu) a že já vyjdu s každým, ale jak je vidět s ní se mi to nepovedlo, i když jsem se snažila jí vyjít vstříc, čehož teď lituju. Paní Aleksandrini mi dále oznámila, že ale nechce být nikomu nic dlužná a že mi dá původní částku 500,- Kč. Vytáhla z peněženky evidentně těžce nastřádané dvě dvoustovky a dvě padesátikoruny a syn to hodem doplnil větou: "A chceme na to doklad!" (nic špatného na obsahu, špatná byla intonace věty!). Původně jsem pro doklad sahala, ale po této větě jsem zareagovala slovy: "Ne. Já Vám teď žádný doklad vypisovat nebudu! Jestli chcete, pošlete to jako částečnou úhradu faktury na účet." Po té jsem je vykázala z kanceláře - divím se, že slušně :), bylo mi zle.

V první fázi po tomto incidentu jsem byla přesvědčená, že paní L. Tkačenko alias Aleksandrini z toho musí být špatně a musí se cítit trapně. Brala jsem to tak, že neměla na zaplacení a postěžovala si svému synovi, který jí naočkoval natolik, že se snížila jít v jeho doprovodu situaci řešit. A že vzniklý incident jí překvapil minimálně jako mne, a že bude chtít situaci vyřešit. Když ale neposlala na účet ani oněch zmiňovaných 500,- Kč, bylo to divné. A proč mě stále ujišťovala, že VŠE ZAPLATÍ? Že by o své platební morálce nebyla od začátku plně přesvědčená? Asi po 10ti dnech jsem jí poslala 2. upomínku (viz příloha medianet2.png) s návrhem splátkového kalendáře (chudák ženská, asi nemá ty peníze... mimochodem cena nabízených materiálů se pohybuje v řádů tisíců Kč za metr). Její agresivní a nepřátelská odpověď mě však opět zaskočila (příloha aleksandrini1.png). Z svých stránek odstranili galerii materiálů - zřejmě nedopadla dohoda se Španělkami a nebo ... ?

Umíte si představit, že někomu zaberete 20 hodin práce (10 osobní jednání, 10 práce), dlužíte mu 2.500 Kč (spočítejte si směšnou hodinovou sazbu!) a pak mu ještě vyhrožujete? To chce opravdu silný žaludek...

V ostatních přílohách je i korespondence s právníkem a reakce pí Aleksandrini - doporučuji přečíst, paní Aleksandrini si svou vizitku dokonale píše sama. Bohužel až po tomto incidentu jsme se dozvěděli, že nejsme jediní, koho paní Aleksandrini obírala o čas svou zmateností, smlouváním o cenách, navyšováním požadavků a v neposlední řade vyprávěním o svých životních katastrofách, kterým se popravdě řečeno teď již vůbec nedivím - kdo s čím zachází...

Konzultujeme s právníkem žalobu. Výsledek by byl jednoznačný, jde však o to, zda nám to za ten další čas a jed paní Aleksandrini stojí (nemluvím o částce 2.500,- Kč, mluvím o pohrdání naší prací a našeho času!). Osobně věřím, že na každého po právu dojde (možná i bez soudu). A aniž přeji paní Aleksandrini cokoli zlého beru toto jako svůj příspěvek k informování potencionálních obchodních partnerů této paní Aleksandrini L. Tkačenko, a věřím, že alespoň čas strávený psaním tohoto blogu bude třeba pro někoho užitečný.

Další přílohy:
medianet3.png
aleksandrini2.pdf
vyjadreni_medianet.txt

Aktuální info

Vážení zákazníci,
nové webové projekty již nerealizujeme.
Naše webová tvorba pomalu ustávala a pracovní energie se přesunula do e-shopu
s kameny a kamenné prodejny.

Více informací o současné činnosti naleznate na eshop.whitelady.cz a www.whitelady.cz.

Webhostingové služby stávajícím klientům poskytujeme stále za původně sjednaných podmínek.

Děkujeme za pochopení.
Zanechte stopy...
Méďa ...internet je hračka!